Moi mä oon Sulo 4kk, tulin esittäytymään. Kuulin, että oon muka ton Lauran kummipentu. Mun isoveli on se kummipoika 6v, josta täällä on puhuttu ennenkin. Nyt ne meni reissuun ja mä tulin Tyynelään kyläilemään. Aattelin olla pari viikkoa. Oon tässä ottanut rennosti. Vähän iltahepuleita, paljon rapsutuksia. Oon riepotellut mukaan pakkaamaani vinkuvaa pehmomajavaa ja sit ihan mielellään olisin koko ajan tossa ulkona. Sateesta huolimatta. Äsken vein Lauran ja Jannen lenkille tonne peltojen reunaan ja metsien keskelle. Matkaa tuli melkein 5 km. Mä olisin juossut koko lenkin, mut noi kaksijalkaiset ei jaksaneet. No ihan ok ne yritti. Mua ei vaan ees hengästyttänyt!
29.12.2013
No on kyllä varsinainen sulo!
VastaaPoistaOnko hänellä ollut kova ikävä omiaan vai onko ottanut teidän hoidon ja huolenpidon mukisematta vastaan?
On mennyt yllättävän kivuttomasti. Me yritetään tehdä samalla tavalla rutiinit, kun kotona. Eilen oli vähän apeutta ilmassa illalla, mutta sit vaan pitää mennä viereen rapsuttelemaan ja hellimään. Tänään ollaan oltu jo reippaampia taas :)
PoistaNo eikä tällasia kuvia saa laittaa!! :D Aivan hirveä koirakuume (ensi vuonna ehkä tulee koiravauva, saapi nähdä jos sopiva löytyy). On kyllä suloinen Sulo!
VastaaPoista:D Ai kamalaan paikkaa osuin.
PoistaSulo on aivan ihana! Mä täällä suunnittelen jo kaappausta. Tää oli niin arvattavissa… siskon mies vannotti Suloa lähtiessään, ettei sitten kuuntele mua jos mä alan kutsua sitä uudella nimellä ja opettaa omille tavoilleni ;)
Voi suloinen Sulo♥
VastaaPoista♥
PoistaMinä en kestä! Minäkin haluan tuollaisen kummikoiran. Suloisuutta kerrassaan!
VastaaPoistaKummipoikaa vähän nauratti, kun Sulo heille tuli, että miten siitä nyt voi mun kummipentu tulla. Koirasta. Näköjään ihan hyvin :D
PoistaIhana, siinä on oikea nimi pienellä!!! :)
VastaaPoistaNiin on kyllä osuva ♥
PoistaKummipoika oli kyllä ensin ehdottanut Petriä.
Äitiänsä vähän nauratti ja piti pyytää miettimään uudestaan :D
Ihana suloinen Sulo!
VastaaPoistaHän on kyllä ihastuttava ♥
PoistaLuonteeltaan leppoinen ja kiltin oloinen. Paitsi näin iltahepuleiden aikaan :D
Vaikka olenkin kissaimmeinen enemmän, niin kyllä nuo koiratkin osaa olla lutuisia! :)
VastaaPoistaMäkin ennen. Nykyään koiraihminen enemmän. Kissat on jotenkin vähän viekkaita. Tai tuntuvat usein siltä. Koirat taas oppivat tottelemaan ja ovat siten seurallisempia. Se toimii mulle. Vai oisko molempi parempi ;)
PoistaMolempi kyllä ihan hyvä :D
Poista:D
PoistaVooii ompas suloinen <3 Mie vietin jouluaaton myös Sulo-koiran kanssa :) Kuvaa löytyy Pipon ytimestä ;)
VastaaPoistaKävin kurkkimassa. Noi Sulot on vissiin yleisesti ihania. Söpöläiset ♥
PoistaMaaaaaailman suloisin!!!
VastaaPoistaOn se hellyyttävä ♥
PoistaTäällä heiluu niin hurjasti häntä heti, kun on hetken pois näköpiiristä.
Käytiin kaupassa ja tuli riemuvastaanotto :)
Tähän ei voi sanoa muuta kuin AWWWW! :D
VastaaPoistaKyllä ♥ Arvaa tekeekö hyvää mun koirakuumeelle ;)
PoistaEn ehkä palauta.
Hih, meilläkin on muuten Sulo. Jopa vähän saman näköinen, mitä nyt väritys valkoista ja seassa melkoisen paljon mustia pilkkuja :)
VastaaPoistaVoi Sulot ♥
PoistaOn se niin sopiva koiranimi. Paljon parempi, kuin se ensin ehdotettu Petri!
Heh, meidän Sulolla on myös lempinimi, isännän keksimä. Sulo Petteri. AIVAN KAMALA :D
PoistaHeheheee :DDD Toihan on hyvä. Mä sanon tuota riviiötä Sulo Sukkulaksi. Se vispaa koko koira häkkyränä aamuisin, kun herätään. Ei heilu vaan häntä, vaan koko koira.
PoistaHerranjestas kun Sulo on Suloinen!!! ♥
VastaaPoistaOn ♥ Hän on ihana söpöliini!
Poista