Ensimmäinen ateria ulkona.
Meillä on Jannen kanssa viisi vuotta yhteistä elämää takana. Kolmas hääpäivä tulee syyskuussa. Niin kauan olen tuolla mökillä viettänyt kesäpäiviä. Viime viikolla käytiin siellä ystävien kanssa. Vietiin matkassa Tyynelän vintiltä mun vanha keittiönpöytä tuohon terassille. Mun maalaamien vanhojen tuolien kaveriksi. Katettiin ulos. Voitteko kuvitella miten hyvälle tuntui lounastaa ulkona? Ensimmäistä kertaa tällä mökillä.
Ihan perussalaatti lehtikaalilla, lohen, mozzarellan ja keitettyjen munien kanssa. Lasi viiniä.
En muista milloin olisi maistunut niin hyvälle!
Ennen ei ole ollut paikkaa, pöytää, eikä fiilistä. Ai että mä oo onnellinen, että laitettiin tuo terassi.
Se näyttääkin tosi kivalle!
VastaaPoistaParasta kesässä.
PoistaEilen käytiin Espalla terassilla syömässä. Oli ihan olo, kuin olisi etelänmatkalla ollut :)
Nam, näyttää hyvältä :) Ja ihanan näköinen paikka <3 Eiköhän tuolla mieli lepää..
VastaaPoistaJa maistuu :) Kesällä ruuanlaittaminen on kyllä superhelppoa. Mitä vaan lihaa, kalaa tai kasvisjuttua grilliin ja salaatti. Talvella se ei taas maistu miltään.
PoistaVoi hyvin kuvitelta miten hyvältä maistui....ulkona ja tuossa maisemassa..:)
VastaaPoista:))) Meren läsnäolo on jotenkin rentouttavaa, vaikka vesillä olemisesta en taas kauheasti nauti. Katsellessa lepää silmä ja sielu.
PoistaIhana!!! Toi meren suora läheisyys on aivan uskomaton. Nauttisin.
VastaaPoistaNiin mä myös :) Siinä on kiva istua ja kuunnella.
PoistaTäällä lähinnä huokailen. Mahtoi olla ylevä tunnelma upealla terassilla, ihana palkinto teille!
VastaaPoistaKyllä :) Kelpasi istua vaan ja ihmetellä. Tiedät miltä se tuntuu ;) Ei tarvinnut ees ajatella maalaushommia ja muuta. Se tunnelma, kun saa nauttia itsetehdystä, korvaa kaiken sen jo tehdyn työn ja antaa siihen tulevaankin voimia.
Poistavoi että näyttää super tunnelmalliselle!
VastaaPoistaSe oli. Vakiopöytäkeskustelu oli hokea yhtä samaa lausetta: no onpas mukavaa
Poista:DDD
Ihana paikka ruokailla :)
VastaaPoistaOn :)) Nyt tuolla mökillä on ihan erilaista.
PoistaOi-joi... ♥
VastaaPoistaBtw, sulla on Laura ihana blogi... :)
Sano muuta ♥
PoistaKiitos Milla :) Tuli hyvä mieli!
Ihana pöytäliina, kruunaa koko jutun <3
VastaaPoistaSe sopii kyllä hyvin. Ostettiin se alunperin Tyynelän pihakäyttöön, kun pöytä tosiaan odotteli siellä muutaman vuoden sijoituspaikkaansa. Se käy tuohon niin kivasti, että päätettiin vielä hankkia punaiset istuinpehmusteet noille tuoleille :) Kiva fiilis!
PoistaVoi niin helposti kuvitella! Yksinkertaisia asioita, meren tuoksu, ruokaa, juomaa, hyvää seuraa, kesä, aurinko ja paikka jossa nauttia niistä kaikista samaan aikaan.
VastaaPoistaLisää kauniita ja mukavia hetkiä sinne!
Yksinkertaiset asiat on niitä parhaita!
PoistaSe, että osaa nauttia jostain mikä ei maksa maltaita!
Kauniita ja mukavia hetkiä myös Jovelaan ♥
Voi sydän. Etten paremmin sano. Nähdään taas pian kaupungissa, vaikka siellä mökilläkin näyttää olevan huippukivaa. :)
VastaaPoistaHyvin sanoit :)
PoistaJa nähdään pian joo. Kyllä elämä taas kohta painottuu kaupungin suuntaan, kun Jannella alkaa työt. Ja mulla kuntoutuspolin ajat / tulevan suunnittelu.