
Niin. Sellaista se on, että aina pitää jotain muuttaa ja keksiä. Mä olisin ihan kamalasti halunnut tapetoida ylijäämäpalasilla keittiön seinää, mutta Janne toppuutteli. Meillä on suunnitteilla tupaan leivinuunin maalaaminen / rappaaminen vaaleaksi ja samalla vaihdetaan sähköuunin paikkaa. Ymmärränhän minä, että turhaa työtä se tapetointi tässä vaiheessa olisi, mutta kun mieli tekisi.
Tuijottelin tätä keittiötä ja mietin, että mihin sitten saisin sitä tapettia laittaa. Että saisin vähän pehmeyttä. Ja voisin samalla käyttää niitä ihania kuoseja mitä tuonne laatikkoon on jäänyt.
Eipä aikaakaan, kun nosteltiin lasia uuden pöydän päältä. Yhdestä vuodasta tuli kaitaliina. Eikä muuten harmita jos kyllästyy. Vaihtaa sitten tilalle toisen. Toiset jämäpalat päätyivät kylpyhuoneeseen laitetulle hyllylle kehyksiin. Sama homma näissä, kun "pöytäliinassa". Tällainen on sitä parasta teeseitsemeininkiä - ilmaista ja nopeaa.
Ikiliikkuja on taas hetken tyytyväinen.
Mihin sä olet keksinyt tapetin- tai vaikka lahjapaperinjämiä käyttää ?
Tai millä sivuilla oot nähnyt parhaat ideat ?
Laitetaanko vinkit ja linkit jakoon ?
Todella ihania ideoita! Tuo pöydässä oleva tapetti on niin kaunis. :)
VastaaPoistaKiitos Sari ♥ Mä tykkään myös tapetista tosi paljon. Se on meidän makuuhuoneen seinässä ja tuun aina tosi onnelliseski, kun herään ja nään sen:)
PoistaTosi kiva idea! Nyt on sellainen kaitaliina, joka pysyy puhtaana. Aivan ihana tuo tapetti.
VastaaPoistaKiitos ♥ Niin pysyy:) Ja silti voi vaihtaa helposti, kun tekee mieli.
PoistaKivoja juttuja! Itse en ole keksinyt tapetinjämistä kyllä yhtään mitään. :P
VastaaPoistaKiitos Katja♥ Mäkin oon aiemmin vaan lähinnä päällystänyt lahjoja/laatikoita.
PoistaTapettijäämät ovat nyt ajankohtaiset - ei ole aiempaa käyttökokemusta niille paloille :)
VastaaPoistaAaaa- teillä on siis jotain uutta tulossa? Mä oon säästänyt vuosien varrella kaikki. Että siis olikin jo aika, että sille kasalle tulee jotain käyttöä:D
PoistaMulla on ollut tapettia ja lahjapaperia lasten juhlapöydässä liinana. Lisäksi olen paketoinut lahjoja ja tehnyt juhliin bannereita.
VastaaPoistaHei lasten juhliinhan toi on ihan täydellinen juttu. Ei tarvii välittää sotkuista:)
PoistaLoistava idea ja näyttää superhyvälle! En malta odottaa, että päästään kylään Tyynelään <3
VastaaPoistaJee! Heinäkuussa sit viimeistään. Nii ja muista: teillähän oli se aina voimassaoleva kutsu. Että vaikka heti tänään:D
PoistaIhana idea! Täytyykin laittaa korvan taakse, jos joskus saan lasikantisen pöydän :)
VastaaPoistaKiitos ♥ Tai siis en mä tätä varmaan ihan itse ole innovoinnut. Jossain nähnyt ehkä joskus ja jäänyt mieleen. Hauska idea joo:)
PoistaVau :-) Onpa kaunis!
VastaaPoistaKiitos ihana Satu ♥
PoistaVoi miten hyvin se sopiikin tohon uuteen pöytään! Ja just sopivan vaivatonta muuttaa :)
VastaaPoistaSamaa mieltä:) Tää sopi tähän hetkeen kaikista niistä paloista parhaiten.
PoistaJa ihan eri-ilmeen saa jollain yksinkertaisemmalla. Tai sellaisella paloista kasatulla.